II Galicyjskie Spotkanie Motocyklowe i Dzień Dziecka

W pierwszy weekend czerwca 2016 r. w dniach 4 i 5 czerwca, odbyło się II Galicyjskie Spotkanie Motocyklowe. Po raz drugi była to impreza charytatywna, tym razem wraz z wolontariuszami z Dukielskiego Stowarzyszenia Wspólnie ponad podziałami zbieraliśmy na leczenie chorej Hani, która ma tylko 2 latka a już musi walczyć.

Galicyjskie Spotkanie to charytatywny zlot motocyklowy, organizowany przez nasze stowarzyszenie oraz wspierających nas przyjaciół m.in.: MOSIR wraz z Ośrodkiem Kultury z Dukli oraz Klub Motocyklowy GREMIUM MC oddział Mielec. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Dukli oraz forum motocyklowe podkarpackie2oo.pl. Podczas wydarzenia pasjonaci motocykli wraz z mieszkańcami Dukli i okolic wspólnie zbierali fundusze na leczenie chorej na raka Hani. U małej wojowniczki w grudniu 2015 r. wykryto nowotwór – neuroblastoma w IV stopniu zaawansowania. Jest to guz w śródpiersiu, który dał przerzuty do głowy, na żebra i do prawej kości biodrowej. Hania obecnie jest po wycięciu guza z śródpiersia oraz po mobilizacji i separacji komórek krwiotwórczych. Aktualnie przechodzi dwa dodatkowe cykle chemioterapii ponieważ tomografia komputerowa wykazała że na kręgach są jeszcze guzy. Po zakończonej chemioterapii Hanię czeka autoprzeszczep szpiku, radioterapia oraz immunoterapia.

W sobotnie popołudnie i wieczór pogoda dopisała, goście również, a motocykliści zjechali do Dukli z całego województwa i nie tylko. Na scenie wystąpiły kapele: Utopia, Insani, Kapitał oraz Jacek Dewódzki Kolektiv. Oprócz koncertów odbyło się mnóstwo atrakcji. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria, z której 300 losów rozeszło się jak ciepłe bułeczki, w nieco ponad godzinę. Nasza drużyna odpowiadała również za organizację Dnia Dawcy Szpiku Kostego, podczas któego rejestrowani byli potencjalni dawcy szpiku. Niedziela 5 czerwca przeznaczona była dla najmłodszych, gdyż odbył się Gminny Dzień Dziecka.

Łącznie podczas obydwu dni nasze wolontariuszki uzbierały  4839,74 zł. Kwota ta w całości została przekazana rodzicom Hani na jej dalsze leczenie. Wszyscy trzymamy kciuki za Hanię i z całego serca życzymy jej powrotu do zdrowia. Łącząc pracę charytatywną, przy dobrej muzyce wszyscy obecni bawili się dobrze, wspólnie zbierając na leczenie Hani. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku pojawi się na wydarzeniu więcej mieszkańców Dukli i jej okolic, bo przecież zbieramy i pomagamy „naszym” dzieciom. Bez wsparcia ludzi z regionu nie jesteśmy w stanie zdziałać tyle ile byśmy chcieli, wspólnie możemy znacznie więcej.

Free Joomla! template by L.THEME