Konkurs "W służbie Najjaśniejszej"

Jednym z zadań w kampanii bohatera naszej drużyny jest organizacja oraz uczestnictwa w drużynowym konkursie pt. "W służbie Najjaśniejszej".

Głównym celem konkursu jest edukacja kulturalna i turystyczna uczestników, zwiększanie poczucia tożsamości regionalnej wśród uczestników oraz zachęta do lepszego poznania historii – konkurs przyczynia się do promocji atrakcji turystycznych i kulturalnych naszego regionu, jak również do upowszechniania mody na aktywne spędzanie wolnego czasu. Konkurs składa się z czterech kategorii:

  1. literackiej,
  2. fotorgaficznej,
  3. plastyczej,
  4. inne (prace nie mieszczące się w w/w kategoriach).

Organizator nie narzuca grona postaci, z których należy wybrać inspirację do pracy konkursowej. Mogą to być żołnierze walczący w I, II wojnie światowej, w tym żołnierze AK oraz podziemia antykomunistycznego, Sybiracy, wybitne postaci lokalnego życia publicznego, nauki, sztuki itd. Hasłem przewodnim konkursu jest cytat Czesława Miłosza: „Cudowność. Być człowiekiem i żyć wśród ludzi to przecież cudowne, nawet jeżeli znamy podłości i  zbrodnie, do jakich są zdolni”. 

Organizator powołał 5-osobowe Jury w skład którego wchodzą: 

  1. Małgorzata Walaszczyk-Farej – dyrektorka Ośrodka Kultury -> przewodnicząca jury,
  2. pwd. Justyna Zimny-Frużyńska – drużynowa 6 DH ISKRA,
  3. Joanna Korbecka – członek Koła Przyjaciół Harcerstwa,
  4. Halina Strojecka – pracownik biblioteki publicznej,
  5. Gabriela Wróbel – nauczycielka języka polskiego,

W konkursie została przewidziana nagroda główna za zajęcie I miejsca tj.: wyjazd do kina do Rzeszowa (za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych)
W konkursie została przewidziana nagroda pocieszenia za zajęcie II i III miejsca m.in.: kompas, mapy, książki, album na zdjęcia, koszulka (można wybrać jedną nagrodę). 

Regulamin konkursu jest dostępny w harcówce, u drużynowej, na grupie na FB oraz TUTAJ

Free Joomla! template by L.THEME