Szlachetna Paczka w Dukli

Szlachetna Paczka to projekt, który pomaga potrzebującym w taki sposób, aby sami zaczęli radzić sobie w życiu. Od 17 lat jednoczy Polaków wokół idei mądrego pomagania. Również nasza drużyna włączyła się w jej organizację. 

Nasza drużynowa po raz szósty podjęła się wyzwania bycia liderem rejonu, nasza przyboczna Marcelina została wolontariuszką, a my włączyliśmy się w organizację finału paczki. Przygotowywaliśmy kawę i herbatę, robiliśmy drobne prezenty dla darczyńców, tańczyliśmy z mopem i miotłą, rozwoziliśmy paczki do rodzin. 

Jak czym polega ten projekt? Otóż: Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc dla rodzin w potrzebie, a pomostem między nimi są SuperW, czyli wolontariusze Paczki. Żywność, ciepła kurtka, lodówka czy buty na zimę dla dzieci, mają wielką wartość dla obdarowanych. Jednak w Paczce to nie rzeczy są najważniejsze. Historie, które pisze samo życie, reakcje, emocje, wzruszenia: "Czteroletni Kacper poprosił o słodycze, żeby móc coś słodkiego położyć pod choinkę.... Po rozpakowaniu paczek wolontariusz zapytał chłopca z jakiego prezentu cieszy się najbardziej...a on bez wahania odpowiedział "jajek kinderków, bo są dwa, i wszystkie batoniki i czekolady są po dwa, będę miał dla brata Janka" Największym prezentem dla żyjących w zapomnieniu jest świadomość: „Ktoś o mnie pamięta, ktoś we mnie wierzy”. Dlatego mówimy, że Paczka jest impulsem dla tych, którzy mierzą się z trudnościami. Ma być impulsem do dalszej walki o poprawę swojego losu, bo czasem to właśnie uwagi od drugiego człowieka i wiary, że coś się może zmienić, najbardziej brakuje rodzinom, do których docieramy. W tym 2017 roku Paczka po raz 17-aty zadziałała w Polsce, łącznie w 770 rejonach w całej Polsce – każdy rejon to miasteczko lub dzielnica dużego miasta, która już nigdy nie będzie taka sama. W rejonie "Dukla i okolice" nie zabrakło Szlachetnej Paczki, która po raz 7 dotarła do rodzin. Łącznie 15 wolontariuszy, odwiedziło 53 rodzin, z których do projektu włączonych zostało 39 rodzin m.in. z Dukli, Barwinka, Cergowej, Iwli, Jasionki, Łęk Dukielskich, Wietrzna, Nadola, Równego, Teodorówki, Nowej Wsi, Zboisk, Lubatowej, Lubatówki, Rogów, Miejsca Piastowego. 

 

Free Joomla! template by L.THEME