Rok Harcerski 2016/2017 w Hufcu ZHP Krosno został rozpoczęty

1 października Dukli, uroczyście został zainaugurowany kolejny rok harcerskiej działalności.

W tym roku nasza drużyna była organizatorem startu. Na nasze zaproszenie odpowiedziało ponad 200 harcerzy reprezentujących swoje drużyny zrzeszone w krośnieńskim hufcu. Uroczystość inauguracji rozpoczęła się Mszą św. w kościele pw. Marii Magdaleny, która odprawił proboszcz parafii wraz z kapelanem Hufca phm. O. Patryka Jankiewicza. W homilii kapelan wiele mówił o roli funkcyjnych, a głównie drużynowych. Po zakończeniu Mszy w asyście pocztów sztandarowych odbył się  przemarsz na dukielski rynek gdzie z udziałem władz samorządowych i oświatowych gminy przeprowadzony został apel inauguracyjny. W blasku słońca i przy błękitnym niebie szyki harcerzy prezentowały się okazale. Były odznaczenia, wyróżnienia i podziękowania oraz wskazówki do pracy na bieżący rok.  Po apelu nastąpiła mniej oficjalna część, czyli gra terenowa w formie questingu pt. "Tajemnice dukielskie - poznając nieznane".

Questing ten został kilka miesięcy wcześniej opracowany przez naszą drużynę pod czujnym okiem Pani Marty Tabaczyńskiej z Rzeszowa, a dzięki Dukielskim Stowarzyszeniu Wspólnie Ponad Podziałami oraz dzięki dofinansowaniu z budżetu gminy został on wydrukowany w formie papierowej. Questing to specyficzna forma tej gry polegająca na przejściu nieoznakowanym szlakiem turystycznym. Za pomocą rymów, zagadek logicznych, historycznych i terenowych patrole przechodziły po wyjątkowych, często zapomnianych miejscach w historycznej Dukli. Zadowoleni, bogatsi o nową wiedzę o regionie.

Nowy rok harcerski, nowe pomysły, nowe zadania. To wszystko przed nami. Powodzenia.

Free Joomla! template by L.THEME